K. J. Walshe /1988/

2004-2007 študovala na ŠÚV, na oddelení propagačného výtvarníctva. 2007-2013 študovala na VŠVU v Bratislave,  4. ateliér maľby prof. I. Csudaia.

Absolvovala rezidenčné pobyty: Egon Schiele Art Centrum V Českom Krumlove  (2011), GO-GO PROJECT /A 24H RESIDENCY, AWA Amsterdam (2012), Česko-slovenské hvězdy, Litomyšl (2013).

Vybrané výstavy: Inaugural show, Allouche Gallery, SoHo/New York (2014)

So Many Fish, so Little Time, SOGA (2014), Lost and Found, Between Heaven and Ground, Kúpele Grössling, Bratislava (2013), SLOVAK GOODIES  (s E. Binderom), Overtoom 301, AWA, Amsterdam (2012); Lone Wolf, Cub and World Champion (spolu s A. Dúbravským a M. Fabianom), SOGA (2012).

V r. 2012 sa stala finalistkou ceny VÚB maľba roka a obsadila 3. miesto.

V súčasnosti žije a tvorí v USA.

 

What I Really Do

Idea výstavy bola pôvodne založená na populárnom meme komixe, ktorý všetci poznáme. Šesť tabuliek s fotkami a otázkami ‘’Čo si moja mama myslí, že robím, čo si moji priatelia myslia, že robím, čo si ja myslím, že robím - a čo naozaj robím’’.

Keď sa povie "odchádzam žiť do Ameriky", ľudia si vravia "aha, cool", ale keď upresním polohu Corpus Christi, Texas, človek už myslí len na bible belt, rednekov, klobúky a ropu.  A niektorí ešte stále myslia na americký sen a že všetko, čo je za hranicami, je lepšie. Je, aj nie je.

Jeden deň stojím na vernisáži vedľa Juliana Schnabela, všetky sny sa zdajú veľmi reálne a na dosah ruky, ďalší deň už riešim upchatý odtok, 10 várok texasiek a nulový počet priateľov s ktorými môžem ísť von. Tak ostanem teda opäť v ateliéri. Maľba v mojom živote nikdy nemala väčší význam ako teraz.

Nad ránom v postrieške skicujem poľovnícku scenériu a pomaly začínam prichádzať na chuť kovbojským čižmám.

Na výstave ‘’What I Really Do’’ sú okrem malieb vystavené kresby a koláže, ktoré vznikli počas ciest autom, alebo sú len rýchlym záznamom o tom, čo si myslím, kde sa nachádzam a s kým. Niečo ako post na facebooku, ale o čosi úprimnejšie, autentickejšie a pre seba.

 

Katarína Janečková Walshe